15 grudnia 2010

III UNIWERSYTECKI KONCERT GALOWY

NEWS Więcej

Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że 9 stycznia 2011 roku (niedziela), o godzinie 17.00, w auli Auditorium Maximum UJ, odbędzie się III Uniwersytecki Koncert Galowy, którego gospodarzem będzie Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karol Musioł.

Podobnie jak w latach poprzednich, aby spełnić oczekiwania wymagającej publiczności, przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy i niepowtarzalny program. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy znakomitych artystów. I tak, wystąpią:

Iwona Socha – młoda, piękna, o wyjątkowym glosie sopranistka. Uczestniczka wielu prestiżowych koncertów i festiwali zarówno w kraju, jak i za granicą. W tym roku oczarowała publiczność podczas inauguracji Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, którego twórcą jest Bogusław Kaczyński. Bardzo często występuje w Wiedniu wraz z Orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich, wykonując niezwykle trudne partie operowe. W Uniwersyteckim Koncercie Galowym wystąpi po raz pierwszy.Monika Węgiel – aktorka teatralna. Młoda, niezwykle utalentowana, o intrygującej urodzie. Jest laureatką II nagrody Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2008 r. Uwielbiana przez publiczność w całej Polsce. Na stałe związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Jej wyjątkowe umiejętności wokalne mogliśmy podziwiać podczas poprzednich Uniwersyteckich Koncertów Galowych. Zachwyciła także podczas koncertu pt. „Triumf życia i miłości”, jaki odbył się w murach Akademii Górniczo-Hutniczej w kwietniu br., a wcześniej w Kopalni Soli
w Wieliczce. Na III Uniwersytecki Koncert Galowy przygotowujemy premierę kolejnego utworu napisanego specjalnie dla Moniki Węgiel.

Tadeusz Szlenkier – jeden z najwybitniejszych polskich tenorów młodego pokolenia. Swoim niepowtarzalnym głosem zachwyca publiczność na wszystkich kontynentach. Uczestnik większości liczących się koncertów i festiwali, m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury
w Krynicy i Summer Music Festival w Wieliczce. Doskonale znany krakowskiej publiczności. Podczas III Uniwersyteckiego Koncertu Galowego, Tadeusz Szlenkier – oprócz utworów solowych – będzie śpiewał w duecie z Moniką Węgiel. Dwa skrajnie różne głosy, dwoje niepospolitych śpiewaków. Zapowiada się nie lada wydarzenie artystyczne.

Aleksander Martinez – Filipińczyk, laureat II nagrody popularnego programu telewizyjnego „„Mam talent””. Gość specjalny koncertu. Artysta zachwyca nie tylko swoim głosem, ale także wyjątkową osobowością. W jego wykonaniu będziemy mogli usłyszeć znane polskie utwory
w języku filipińskim. Tytuły niech pozostaną niespodzianką.

Oprócz solistów wystąpi Rewia IMPERIUM (tancerze z Białorusi i Ukrainy), którzy zaprezentują Państwu tańce z różnych stron świata. Grać będzie, trzymająca od lat niezwykle wysoki poziom artystyczny, Orkiestra OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńki.
W przerwie koncertu, w imieniu Rektora UJ, zapraszamy Państwa na tradycyjną lampkę wina. Mamy nadzieję, że wspólnie przeżyjemy wspaniały, pełen niezapomnianych wrażeń wieczór.

Bilety:
1) Rezerwacja telefoniczna pod numerami: 12 422 32 01, 12 423 89 00, 664 464 840.
    Ceny biletów, w zależności od miejsca, wynoszą: 90 zł, 80 zł, 60 zł.
    W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, służymy informacją pod podanymi powyżej
    numerami telefonów.
2) Bezpośrednio do nabycia:
 – Centrum Informacji Kulturalnej
    Kraków, ul. Św. Jana 2
    pn. - nd. w godz. 10 - 18
    tel. 12 421 77 87
 – Filmotechnika (Pasaż Bielaka)
    Kraków, Rynek Gł. 10
    pn. - pt. w godz. 9 - 19, sobota 9 - 14
    tel. 12 422 89 45, 12 421 23 43

Członkowie Polskiego Towarzystwa Straussowskiego mogą, na podstawie legitymacji członkowskiej, nabywać bilety ulgowe w cenie 50 zł, w Biurze PTS, w Zamku Żupnym
w Wieliczce, tel. 12 289 16 33

ORGANIZATORZY
Jolanta Suder & Jerzy Sobeńko


Plakat