13 stycznia 2010

JUBILEUSZOWE SPOTKANIE NOWOROCZNE W GIMNAZJUM
IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W WIELICZCE

NEWS

8 stycznia 2010 roku w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego
w Wieliczce odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne.

Spotkanie, wieńczące pracę organizacji i stowarzyszeń w minionym roku, stało się okazją do podsumowań i szczególnych podziękowań zaproszonym osobom ,które na kartach wielickiej historii w 2009 roku zapisały się w sposób szczególny, a ich działalność jest przykładem dla innych.

Nagrodę kulturalną burmistrza w kategorii Wydarzenie Roku otrzymało Polskie Towarzystwo Straussowskie z siedzibą w Wieliczce za organizację wielkiego muzycznego święta – Summer Music Festival 2009. Niezwykły Summer Music Festival, organizowany od trzech lat przez Polskie Towarzystwo Straussowskie na stałe wpisał się w kalendarz wielickich wydarzeń kulturalnych. W 2009 r. odbyła się III edycja Festivalu. W najpiękniejszych plenerach i wnętrzach Solnego Miasta zagościła muzyka wielkich mistrzów w najlepszym wydaniu. Formuła festiwalu sprawia, że każdy z odbiorców w bogactwie gatunków i stylów może odnaleźć najpiękniejszą muzykę wyłącznie dla siebie. W imieniu Polskiego Towarzystwa Straussowskiego Nagrodę odebrali: Jolanta Suder, dyrektor festiwalu i Jerzy Sobeńko, prezes Polskiego Towarzystwa Straussowskiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na niezwykłą ucztę muzyczną w wykonaniu laureata nagrody – Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńki.
Tę część artystyczną poprowadziła Jolanta Suder. W koncercie noworocznym wystąpili: Sylwia Lorens – sopran, Jan Zakrzewski – tenor oraz Jerzy Sobeńko – dyrygent i kierownik artystyczny. W programie zatytułowanym „Przyjaciele na zawsze” zaprezentowane zostały przeboje światowej muzyki, w tym: „Paryskie tango”, „Walc cesarski” Johannesa Straussa, operetka cygańska „Wielka sława to żart”, „My way” Franka Sinatry, „Dziewczęta z Barcelony” Nico Dostal oraz „Amigos para siempre”. Niezwykły koncert był długo oklaskiwany przez zachwyconą publiczność.

Kilka zdjęć ze spotkaniaŹródło: www.wieliczka.eu