7 stycznia 2011

KONCERT PIOSENKI ROSYJSKIEJ

NEWS Więcej

Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że 6 marca 2011 roku (niedziela) o godzinie 16.00 i 19.00 w Filharmonii Krakowskiej, odbędzie się Koncert Piosenki Rosyjskiej.

Znane, łatwo rozpoznawalne i lubiane piosenki przeplatać się będą z balladami, śpiewnymi rosyjskimi romansami oraz szczyptą muzyki instrumentalnej. Wyjątkowy repertuar, wspaniali wykonawcy, specjalnie przygotowane na koncert aranżacje, oraz układy choreograficzne stworzą wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę. W koncercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - nieco rozrywki, dużo pięknych, pełnych uczucia melodii, troszkę zadumy i bardzo wiele miłych wrażeń. W programie wystąpią:

Bożena Zawiślak-Dolny, mezzosopran – po raz pierwszy w naszym programie wystąpi jedna z najwybitniejszych śpiewaczek Opery Krakowskiej .Anna Sroka, bardzo utalentowana aktorka, laureatka I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, również po raz pierwszy w naszym programie.Witold Wrona, tenor – znakomity artysta doskonale znany krakowskiej publiczności.
Jarosław Kitala, baryton – młody i bardzo obiecujący artysta, laureat I nagrody Konkursu Młodych Talentów organizowanego przez Fundację Czardasz.Piotr Pieron, bas – jeden z najbardziej utalentowanych śpiewaków młodego pokolenia, solista Warszawskiej Opery Kameralnej; również po raz pierwszy w naszym programie.• Oprócz solistów wystąpi Rewia IMPERIUM, która specjalizuje się w prezentacjach tańców rosyjskich, a w styczniu br. dała prawdziwy popis podczas dwóch koncertów w Krakowie ( Wielki Koncert Galowy oraz III Uniwersytecki Koncert Galowy).

Orkiestra OBLIGATO w 20-osobowym składzie pod dyrekcją Jerzego Sobeńko zapewni autentyzm i wysoki artyzm prezentowanych utworów.

W programie koncertu najpiękniejsze ballady, romanse, melodie i piosenki. Będzie można usłyszeć między innymi takie znane utwory jak: Kalinka, Oczy czarne, Włóczęga, Wołga, Dwie gitary, To były piękne dni, ballady Bułata Okudżawy, piosenki Ałły Pugaczowej i inne dobrze znane utwory polskiej publiczności.

Bilety:
1) Poprzez Internet http://www.ewentim.pl
2) Bezpośrednio do nabycia:
 – Centrum Informacji Kulturalnej
    Kraków, ul. Św. Jana 2
    pn. - nd. w godz. 10 - 18
    tel. 12 421 77 87
 – Filmotechnika (Pasaż Bielaka)
    Kraków, Rynek Gł. 10
    pn. - pt. w godz. 9 - 19, sobota 9 - 14
    tel. 12 422 89 45, 12 421 23 43

    Ceny biletów, w zależności od miejsca, wynoszą: 90 zł, 70 zł, 60 zł.

Dla członków Polskiego Towarzystwa Straussowskiego bilety tańsze o 10 zł.

Plakat