17 czerwca 2010

XVII CYKL KONCERTOWY POPOŁUDNIE ZE STRAUSSEM

NEWS

W niedzielę 27 czerwca 2010, o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego, odbędzie się koncert inaugurujący XVII edycję cyklu koncertowego „Popołudnie ze Straussem”.
Koncerty, których pomysłodawcą i organizatorem jest Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, rokrocznie ściągają na dziedziniec Zamku Żupnego w Wieliczce i do komory Alfonsa Długosza w podziemnej ekspozycji Muzeum, tłumy wielbicieli muzyki wiedeńskiej. Od samego początku głównym wykonawcą koncertów jest Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko, który do udziału w koncertach zaprasza wybitnych polskich artystów – śpiewaków.

Przez kilkanaście lat koncertowania, na scenie dziedzińca Zamku Żupnego wystąpiło tak wielu wybitnych solistów, że trudno byłoby ich wszystkich wymienić, ale wierni słuchacze koncertów zgodzą się ze mną, że każdy z nich zachwycał pięknym głosem, wrażliwością interpretacji oraz przede wszystkim panie – urodą. W ubiegłych latach w Wieliczce występowali m.in. Wanda Polańska, Krystyna Tyburowska, Anna Plewniak, Marta Poliszot, Iwona Tober, Wiesław Ochman, Jan Zakrzewski, Tadeusz Szlenkier, Andrzej Biegun, Leszek Świdziński.

Tegoroczne koncerty również zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Wszystkich, którzy 27 czerwca przebędą na dziedziniec Zamku Żupnego, czeka wielka niespodzianka. Nie mogę jej oczywiście zdradzić, powiem tylko, że powinna usatysfakcjonować, zadziwić i ucieszyć przede wszystkim stałych uczestników koncertów.

W 2010 roku w koncertach udział wezmą następujący soliści:
27.06.2010 – Karin Wiktor-Kałucka i Jan Zakrzewski,
25.07.2010 – Sylwia Lorens i Krzysztof Marciniak,
29.08.2010 – Bożena Zawiślak-Dolny,
26.09.2010 – Anna Dzionek i Rafał Songan.

Szczególna atrakcją koncertu 29 sierpnia będzie udział doskonale wszystkim znanych gawędziarzy krakowskich, redaktorów Leszka Mazana i Andrzeja Czumy.

Muzyka wiedeńska na trwałe zagościła w Wieliczce tak, że dzisiaj trudno sobie wyobrazić okres letniej kanikuły bez wizyty na Zamku Żupnym i wysłuchania chociaż jednego z koncertów „Popołudnie ze Straussem”.

~Henryk Uhryński~
  V-ce Prezes PTS


DATA KONCERTUCENA BILETU
27 czerwca 20109 zł (ulgowe dla członków PTS 4 zł)
25 lipca 2010wstęp wolny
29 sierpnia 20109 zł (ulgowe dla członków PTS 4 zł)
26 września 201035 zł (ulgowe dla członków PTS 20 zł)