5 września 2011

XVIII CYKL KONCERTOWY „POPOŁUDNIE ZE STRAUSSEM” – OSTATNI KONCERT

NEWS

Szanowni Państwo,
z przyczyn od nas niezależnych, w ostatnim tegorocznym koncercie „Popołudnie ze Straussem” nie mogą wystąpić zapowiadani wcześniej soliści: Monika Węgiel i Tadeusz Szlenkier. Zmianie też ulega sala koncertowa – zamiast w Komorze A. Długosza, koncert odbędzie się w wielickiej Kopalni Soli w „Komorze Warszawa”.

W koncercie zamykającym tegoroczną edycję cyklu „Popołudnie ze Straussem”, obok tradycyjnie występującej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO wystąpią Sylwia Lorens – sopran i Witold Matulka – tenor.

Witold Matulka studia wokalno-aktorskie ukończył w Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Eugeniusz Sąsiadka. Karierę artystyczną rozpoczął w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA, w którym przez pięć sezonów, aż do zmiany profilu teatru, był solistą. Równocześnie był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie i Teatrem Wielkim w Łodzi. Jest artystą bardzo chętnie zapraszanym do udziału w koncertach . Występuje na scenach polskich i poza granicami kraju m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii. Często można się z nim spotkać w Krynicy, podczas Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, którego dyrektorem jest Bogusław Kaczyński. W sierpniu 2010 roku Orkiestra OBLIGATO miała przyjemność współpracować z Witoldem Matulką podczas koncertu inauguracyjnego Krynicki Festiwal, w którym brała również udział doskonale znana, lubiana i ceniona przez wielicką publiczność, śpiewająca pięknym sopranem, Sylwia Lorens.

25 września 2011, w „Komorze Warszawa” wielickiej Kopalni Soli, tę parę niezwykle uzdolnionych solistów usłyszymy śpiewającą najpiękniejsze arie i duety operetkowe, a także pieśni hiszpańskie i neapolitańskie.

Bilety w cenie 35 zł normalne oraz 20 zł ulgowe dla członków Polskiego Towarzystwa Straussowskiego do nabycia w Biurze Obsługi Turystów (BOT) Muzeum Żup Krakowskich (w pawilonie Muzeum obok wejścia do Kopalni Soli w Wieliczce), tel. 12 278 58 49.

Bilety normalne można dodatkowo kupić w Krakowie:
w InfoKraków ul. Św. Jana oraz w Pawilonie Wyspiański przy placu Wszystkich Świętych 2.

Zjazdy Szybem Daniłowicza od godz. 14.30.


25 września 2011 r. (niedziela), godz. 16.00.
  KONCERT FINAŁOWY „POPOŁUDNIE ZE STRAUSSEM”.
Kopalnia Soli w Wieliczce – „Komora Warszawa”.

Wykonawcy:

Orkiestra OBLIGATOOrkiestra Straussowska OBLIGATO
Sylwia LorensSylwia Lorens – sopran
Witold MatulkaWitold Matulka – tenor
Jerzy SobeńkoDyrektor artystyczny: Jerzy Sobeńko