22 sierpnia 2010

WALNE ZEBRANIE POLSKIEGO TOWARZYSTWA STRAUSSOWSKIEGO

Więcej

Szanowni Państwo, Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa Straussowskiego!
Mija rok od ostatniego Walnego Zebrania, które tradycyjnie jest zwoływane co roku w ostatnią niedzielę sierpnia. Także w tym roku – 29 sierpnia – spotkamy się znowu w najpiękniejszej sali w Zamku Żupnym w Wieliczce: będą wręczane nowe legitymacje członkowskie, a przy kawie spróbujemy podsumować poprzednie 12 miesięcy oraz będziemy zbierać propozycje na kolejny rok.

Zebranie odbędzie się po najbliższym koncercie „Popołudnie ze Straussem”, podczas którego ze Straussowską Orkiestrą OBLIGATO wystąpi Bożena Zawiślak Dolny – mezzosopran. W programie: walce i polki dynastii Straussów oraz interesujące anegdoty o wizycie cesarza Franciszka Józefa I w Wieliczce, które opowiedzą znani dziennikarze i publicyści: Leszek Mazan i Mieczysław Czuma.
Ceny biletów: normalny 9 zł, ulgowy dla członków PTS 4 zł

NAJBLIŻSZE PROPOZYCJE
1. Ostatni w tym roku koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” 26 września 2010 r. (niedziela) o godz. 16.00 w komorze Alfonsa Długosza w kopalni soli. Soliści: Anna Dzionek (sopran) i Rafał Songan (baryton).
Ceny biletów: normalny 35 zł, ulgowy dla członków PTS 20 zł
2. „Chopin symfoniczny” koncert w komorze Warszawa w Kopalni Soli w wykonaniu Orkiestry OBLIGATO w ramach projektu „Solny nokturn – Wieliczka 2010”, w sobotę 9 października 2010, o godz. 19.00.
Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Straussowskie, które po odsłonięciu pomnika Fryderyka Chopina w podziemnej ekspozycji Muzeum w Kopalni Soli, zaprasza na koncert „Chopin symfoniczny”, na którym zaprezentowane zostaną nowopowstałe utwory symfoniczne kompozytorów z Polski, Francji i Wielkiej Brytanii, inspirowane muzyką genialnego twórcy.
3. Ponieważ wyjazd do opery w Paryżu został odwołany z braku chętnych, planujemy znacznie tańszy wyjazd do opery we Lwowie. Szczegóły – podczas walnego zebrania.
Zapraszamy do odwiedzania naszej witryny: http://www.straussowskie.pl

~Henryk Uhryński
Wiceprezes PTS
e-mail: towarzystwo@straussowskie.pl~Program zebrania